اسکناس دات کام،دانشنامه ی اسکناس های ایران،اسکناس قاجار،اسکناس رضاشاه،اسکناس پهلوی

اسکناس 100 ریال کلاه کوچک رضا شاه پهلوی اسکناس 100 ریال کلاه کوچک رضا شاه پهلوی Eskenas.com
شنبه, 04,تیر

B-24 100 ریال سری اول,تصویر رضا شاه با کلاه از روبرو,معروف به کلاه کوچک

B-24 100 ریال سری اول رضا شاه,100 ریال کلاه کوچک.

اولین سری اسکناسهای بانک ملی معروف به اسکناسهای رضا شاه با کلاه کوچک در اواخر سال 1310 در چاپخانه شرکت چاپ اسکناس آمریکا چاپ شد و از اول فروردین 1311 به گردش گذاشته شد.

امضا دکتر کتر کورت لیندن بلات آلمانی به عنوان رییس کل بانک ملی ایران و دکتر علی علامیر به عنوان مفتش دولت در بانک ملی ایران بر روی اسکناسهای این سری که شامل ارقام 5 و 10 و 20 و50 و 100 و 500ریال میباشد نقش بسته است.

کاغذ هر سه سری اول رضا شاه یا سریهای کلاهدار از نوع ضخیم و بدون فیلیگران یا واترمارک بود که در عوض برای ایمن کردن این اسکناسها از تقلب از دانه هایی با سه رنگ زرد و  آبی و صورتی خیلی تیره در خمیر کاغذ این اسکناسها استفاده شده بود.

چاپ اسکناسهای کلاه دار در روی اسکناس هیچگونه برجستگی ندارد ولی چاپ اسکناس در پشت برجسته است, البته این برجستگی در مقایسه با سریهای بدون کلاه رضاشاه خیلی کمتر میباشد ولی ملموس و قابل رویت است.

تاریخ صدور و انتشار اسکناسهای سری اول و سری دوم و برخی ارقام سری سوم رضا شاه معروف به کلاهدار به وسیله مهر کلیشه ای در پشت اسکناسها نقش بسته است که با تاریخ های مختلف دیده شده

دربین اسکناسهای 100 ریال کلاهدار 100 ریال کلاه کوچک نسبت به 100 ریالی های دو سری دیگر کمیابتر است.

آخرین ویرایش در شنبه, 27 مهر 1392 ساعت 20:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

1 نظر

  • ProbCaw
    ProbCaw

    In the course of years of research, aimed at developing Probolan 50 formula, safety and efficacy took the priority. Scientists legal steroids uk have spent years before they were able to create a natural formula that meets all the strict requirements squeeze from your muscles

    پیوند نظر دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 16:37
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
Top of Page